Jarní detox s Naturhousem

Jana Hanžlíková

Miluji pomáhat lidem s jejich výživou. Ráda vidím úspěchy, kterých společně dosahujeme. Je úžasné, když mohu vracet radost do života 🙂 Z mých klientů se stávají přátelé a mne to velmi těší.
Jana Hanžlíková

Jak nabrat více energie na jaře?

Po dlouhé zimě, kdy jsou krátké dny a málo slunečního svitu, je důležité odblokovat energetické toky v těle a odplavit toxické látky. Stravujte se lépe a pravidelně nejlépe jezte každé 3 hodiny. Zapojte do jídelníčku více zeleniny a ovoce místo sladkého! Dopřejte tělu více vitamínů a minerálů, nezapomínejte na pravidelný pitný režim 2l čisté vody (nejlépe si dopřávat vlažnou čistou vodu s citronem), dopřejte si pohyb(min. delší procházky).

Tělo vydrží docela dlouhou dobu čerpat energii, kterou získalo ze sluníčka v létě. Tato energie se postupně vyčerpává a právě v březnu je její zásoba nejnižší. Také cítíte, že v posledních slunečních dnech pookříváte?

Pro tělo nemůžete udělat nic lepšího, než to, že si dopřejete delší procházky na čerstvým vzduchu a sluníčku. Svému tělu také pomůžete při očistě vhodnými doplňky. Využijte přirozené detoxikační účinky aloe vera,vitamínu B, artyčoku, pampelišky, opuncie, které lze zakoupit na naší pobočce Naturhouse na Černém mostě :-).

Jaké bylinky vyhledávat na jarní očistu?

Kopřiva dvoudomá

Je sbíraná jako léčivá rostlina. Sbírá se list, používá se čerstvý nebo sušený. Chlorofyl působí povzbudivě na metabolismus a zároveň působí proti chudokrevnosti. Urychluje hojení ran. Používá se při nemoci kloubů,problém s akné, nežidech a vyrážce. Kopřiva dvoudomá též podporuje tvorbu mateřského mléka.

Zdraví díky medvědímu česneku
Medvědí česnek – celá rostlina je prostoupena účinnou silicí, obsahující sirné složky a čpavek. Dále obsahuje vitamín C, Fytoncidy, Hořčiny a další látky.

Medvědí česnek

Celá rostlina je prostoupena účinnou silicí, obsahující sirné složky a čpavek. Dále obsahuje vitamín C, Fytoncidy, Hořčiny a další látky. Účinné látky v česneku medvědím regulují činnost žaludku, podporují trávení, urychlují hojení ran a vředů, uklidňují křeče hladkého svalstva a ničí střevní parazity.

Pampeliška lékařská

Pampeliška je významná léčivka. Příznivě se projevuje při zánětech močových cest i při ledvinových kamenech a zánětu ledvin. Zvyšuje tvorbu a vylučování žluči. Pozitivní účinky má i na trávicí soustavu, takže jí lze užívat při žaludečních poruchách, překyselení žaludku, ale také při prudkém střevním kataru, nechutenství nebo zácpě.

Přejeme dobrou chuť pro dobré zdraví!

Leave a Comment